Sertleşmeme Tedavisi

4 Tem 2019

Sertleşmeme tek başına bir sorun olarak ele alındığında aslında büyük resmi kaçırmış ve belki de sorununun ana kaynağından çok uzaklaşmış oluruz. Sertleşmeme sorunu psikolojik etkenlerden yaşam tarzına, yeme içme alışkanlıklarından sistemik hastalıklara kadar birçok etmenin sonucunda görülebilmektedir. Günümüzde artık insanlar kendi doğalarından iyice uzaklaşmış oldukları için vücudumuz ilk önce en gereksiz gördüğü kendine enerji harcatan faaliyetlerden vazgeçmeye başlar. Bunlarında en başında cinsellik gelmektedir. Aslında erkek doğasına uygun olarak toprakta çalışsa, hayvancılıkla ilgilense, her gün bedenen yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için deyim yerindeyse savaşsa belki de günümüzde korkunç rakamlarda artış gösteren sertleşmeme sorununu daha az yaşayacaktır.

Bu sıkıntıların ana kaynağı hareket eksikliğidir. Penis yapı itibari ile damar ve buna benzer yapılardan oluşan bir sistemdir. Bu bölge kendisinin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri kandan sağlamaktadır. Bu ne demektir? Bu tam anlamı ile bölgenin kan akışının artmasının sağlanması için hareket etmek demektir. Peki, çok uzun zamanlar hareket edilmediğinde ne olur? Penis de parmaklar kulak gibi bir uç organdır. Yeterli beslenme sağlanmadığında zaman içerisinde yapısında bulunan damarlarda daralama, tıkanma gibi kan akımı azaltan problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu azalan damarların tamiri ise penis içinde bulunan destek dokunun az olması sebebiyle kendiliğinde çok zor olmaktadır. Sonuç? Sertleşmeme probleminin kalıcı hale gelmesidir.

Bu noktadan hareketle artık bu bölgenin damarlanmasının artışını sağlayacak tedavi protokolleri ön plan çıkmaktadır. Şok dalga tedavisi sertleşmeme sorununun bu ana kaynağına modern ve yeni nesil bir tedavi sunmaktadır. ESWT (şok dalga tedavisi) verilen ultrasonik ses dalgalarının penis dokusunda bulunan damar sayısını 4 ile 6 kat arasında artırarak hem bölgenin kanlanmasını artırmakta hem de doğal bypass oluşturarak tıkanmış damarların yenilenme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Sertleşmeme sorunun çözümünde ESWT ile birlikte hastanın da artık yeni bir hayat modeline geçmesi çok önemlidir. Bu değişimin en başında hareket gelmektedir. Günde en az 45 dakika yürüyüş sağlıklı bir cinsel hayat için tamamlayıcıdır. Yürüyüşün ne gibi bir faydası olmaktadır? ESWT (şok dalga tedavisi) ile oluşturmuş olduğumuz damarların beslenebilmesi ve çaplarının genişleyebilmesi (elastikiyet) sağlanabilmesi için içlerine yeterli kanın belli bir basınçta pompalanması ve oluşan kirli kanında bölgeden uzaklaştırılabilmesi için gerekli hareket ve enerji 45 dakikalık yürüyüş ile sağlanabilmektedir. Toplardamarlar içlerinde kapakçıklar bulunan bir sıhhi tesisat sistemi gibi düşünülebilir. İşte bu kapakçıkların açılıp kapanarak penis içinde bulunan kirli kanı temizlenmek üzere önce kalbe oradan da akciğerlere taşıyarak sistemi temiz tutmaktadır.

Yürüyüşten sonra gelen ve sertleşmeme sorununun ana etkenine yönelik yaptığımız ESWT (şok dalga tedavisi) ile oluşturduğumuz yeni ve güçlü damarlarımızın korunmasında ki ikinci sırada ki en önemli etmen ise beslenme alışkanlığımızdır. Artık günümüz de tüm uzmanlarında işaret ettiği doğal beslenme ürologlar tarafından da mercek altına alınmaktadır. Bir erkeğin en doğal ve güçlü halinde kalabilmesi için sanayi tipi yağlardan ve fastfood türü atıştırmalıklardan uzak durması sertleşmeme sorununun tedavisinde çok önemli bir yardımcıdır.

Sertleşmeme sorunun ana sorununa yönelik yaptığımız ESWT (şok dalga tedavisi) sonrasında oluşan damarların korunmasında hastaya düşen en önemli iki etmenden bahsetmiş olduk. Yürüyüş ve beslenme ile sertleşmeme sorununuzu çok uzun yıllar öteleyebilir ve şok dalga tedavisi ile ulaşmış olduğunuz performansınızı yıllarca koruyabilirsiniz.  Unutmayın, sertleşmeme sorununuz ne kadar önce teşhis edilir ve tedavisine başlanır ise daha sağlıklı ve uzun yıllar sürecek bir performansa o hiç kayıpsız ulaşabilirsiniz.

Search

+